Громадські роботи - користь для суспільства.

Дата: 19.03.2020 10:03

Одним із альтернативних видів покарань є громадські роботи і полягають вони у виконанні безоплатних робіт на території проживання засудженої особи, на користь певної громади. У безоплатності громадських робіт відбивається характер спокутування порушника перед громадою за вчинений злочин. Порушник повинен виконати певну роботу, не отримавши за це винагороду, довівши, що він не є втраченою особою для суспільства. Головним аргументом на користь громадських робіт повинна виступати зацікавленість і участь місцевої громади, оскільки саме за рахунок засуджених можливо виконувати роботи по прибиранню вулиць, парків, скверів; праця з благоустрою  населених пунктів; надання допомоги людям похилого віку, участі у реалізації соціальних програм місцевих громад. Характерною особливістю даного виду покарань є те, що результат громадських робіт слугує не потерпілому, а громаді в цілому.

Протягом поточного року Веселівським сектором пробації виконувалось 2 вироки суду щодо засуджених до громадських робіт. На орган пробації покладається обов’язок щодо контролю за виконанням даного виду покарання. Кожен засуджений не менше одного разу протягом строку відбування покарання перевіряється за місцем роботи. Так, 17 березня 2020 року, провідний інспектор Веселівського районного сектору Віталій Бєліков  здійснив виїзд до Чкаловської сільської ради, де відбуває покарання Сергій Б..  Засуджений впорядковував територію пам’ятнику загиблим воїнам. З ним проведено профілактичну бесіду. Незабаром засуджений відбуде призначений строк і буде знятий з обліку.

Веселівський районний сектор

філії ДУ «Центр пробації»

в Запорізькій області