Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

Платник єдиного податку 4-ї групи орендує земельний пай у фізичної особи.Що враховувати при оподаткуванні?

Дата: 16.09.2019 16:32
Кількість переглядів: 776

Фото без опису

Базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб є, зокрема, дохід віднадання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/абокористування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 ПКУ.

Тобто, орендна плата за оренду земельного паю включається до загальногооподатковуваного доходу фізичної особи – орендодавця.

Податковим агентом є орендар, який зобов'язаний утримати податок на доходифізичних осіб з доходу у вигляді орендної плати за земельний пай за ставкою 18%.

Податок на доходи фізичних осіб, утриманий з орендної плати, сплачується узагальні строки:

- якщо орендна плата виплачується через перерахування на картковий рахунокфізичної особи - орендодавця або отриманою з банку готівкою – під час виплатиоподатковуваного доходу єдиним платіжним документом;

- якщо  виплачується готівкою з касиподаткового агента – протягом трьох банківських днів із дня, що настає за днемтакого нарахування (виплати, надання);

- якщо орендну плату нараховано, але не виплачено, податок сплачується добюджету не пізніше як за 30 календарних днів місяця, що настає за місяцемнарахування доходу.

Орендна плата за земельний пай, а також сума утриманого та перерахованогоподатку відображається у Податковому розрахунку за формою № 1ДФ з ознакоюдоходу "106".

Військовий збір з орендної плати за земельну частку утримується заправилами, передбаченими для утримання податку на доходи фізичних осіб (п.п.1.7 п. 16 1 підр. 10 р. XX ПКУ).

Ставка військового збору – 1,5 % (відображається у розділі ІІ"Військовий збір" Податкового розрахунку за формою 1 ДФ).

На орендну плату єдиний соціальний внесок не нараховується, оскільки базоюдля  його нарахування є суми нарахованоїзаробітної плати та суми винагород фізичним особам за виконання робіт (наданняпослуг) за цивільно-правовими договорами, а договір оренди не передбачаєвиконання робіт чи надання послуг (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України "Прозбір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальнестрахування" від 08.07.2010 № 2464-VI).

У разі оренди сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду вособи, яка не є платником податку, платник єдиного податку 4-ї групи враховуєорендовану площу земельних ділянок у своїй декларації.

Тобто, якщо у фізичної особи орендує земельні паї сільгосппідприємство –платник єдиного податку 4-ї групи, то такий земельний пай зараховується дооб'єкта оподаткування єдиним податком.

Зазначена норма передбачена п.п. 164.2.5 ст. 164, ст.. 168,  п.п. 170.1.1 ст. 170, п.п. 295.9.7 ст. 295ППодаткового кодексу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора