Лікування працівника за рахунок роботодавця. Чипотрібно оподатковувати податком на доходи фізичних осіб?

Дата: 12.08.2019 07:56

До загальногооподатковуваного доходу платника податку-фізичної особи не включаються та,відповідно, не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб коштиабо вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичнеобслуговування платника податку або члена сім’ї фізичної особи першого ступеняспоріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку,за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданнямзазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, дляпридбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробівмедичного призначення для індивідуального користування інвалідів, за рахунокйого роботодавця.

Зазначені нормизастосовуються роботодавцем фізичної особи лише за наявності відповіднихдокументів, які підтверджують факт проведення такого лікування тамедобслуговування.

Підтвердженням витрат, пов'язаних ізнаданням послуг з лікування можуть бути: документи про наявність тахарактеристики хвороби, документи про надання послуг, що ідентифікуютьпостачальника послуг та платника податку, якому надаються такі послуги, обсягита вартість таких послуг, договори, платіжні та розрахункові документи, актинадання послуг, інші відповідні документи в залежності від необхідноголікування, хвороби та її стану.

Отже вартість послуг з лікування, щонадаються закладом охорони здоров'я на підставі укладеного договору про медичнеобслуговування (лікування) працівнику за рахунок коштів роботодавця (у томучислі витрати роботодавця на придбання ліків та виробів медичного призначення),не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходуплатника податків.

Зазначена нормапередбачена п.п. 165.1.19 ст. 165 Податкового кодексу.