Для звірки податку на нерухоме майно громадяни можутьзвернутися до фіскального органу за місцем проживання (реєстрації)

Дата: 12.07.2019 08:35

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачується заоб’єкти житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі за їх частки.

Обчислення суми податку на нерухоме майно з об'єктів житлової та нежитловоїнерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється фіскальниморганом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такоїнерухомості.

Фізичні особи - платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельноїділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу замісцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

- об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток,що перебувають у власності платника податку;

- розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості,що перебувають у власності платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними,підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів,зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання(реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає(вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення.

Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим(відкликаним).

Громадяни - власники декількох об’єктів житлової та/або нежитловоїнерухомості, розміщених в різних населених пунктах, для проведення звірки данихможуть звернутися до фіскального органу за місцем проживання (реєстрації).

Зазначена норма передбачена п.п. 266.7.3 ст. 266 Податкового кодексу.