Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

ЧКАЛОВСЬКА ОТГ ВІДЗНАЧИЛА ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ

Дата: 12.05.2019 16:05
Кількість переглядів: 581

Фото без опису

Ніхто не забутий.
На полі ніхто не згорів:
Солдатські портрети
На вишитих крилах пливуть…

І доки є пам'ять в людей,
І живуть матері,
Допоти й сини, що спіткнулись об кулі,
Живі!
Б. Олійник

 

Щорічно світова спільнота 8-9 травня відзначає День пам?яті та примирення, День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та вигнання нацистів з України.

Минуло вже багато десятиліть з того  травня, коли закінчилося те жахіття. Ми, сучасна молодь, навіть уявити не можемо всього божевілля війни. Ми знаємо про війну з розповідей та з книг з історії. А для мільйонів людей ці страшні події були реальністю.

Війна принесла багато горя. Напевно, у кожній родині втратили дорогих людей, у багатьох з них навіть немає могили... Молоді хлопці гинули в страшних боях, не скуштувавши як слід життя. Діти військових років не могли й думати про красиві іграшки, вони не могли навіть ходити до школи. Багато з них залишилися сиротами. А з війни поверталися каліки, не тільки з ранами на тілі, але й з болем у душі.

Заради того, щоб звільнити рідну землю від загарбників, люди йшли на подвиги, жертвуючи своїм життям.

Тому ці свята і світлі, і сумні одночасно. З одного боку, наша армія здобула перемогу, звільнила нашу країну. Але все це дуже дорогою ціною - мільйонів життів, річок сліз і безліччю покалічених доль. Подякувати ветеранам - живим і померлим - за їхній подвиг у День Перемоги - найменше, що ми можемо зробити. Ми повинні пам’ятати тих, завдяки кому тепер живемо в мирі. Це допоможе нам вивчити гіркий урок історії і ніколи не повторювати його.

Не залишилась осторонь і Чкаловська громада. На її території проведено близько 30 культурно-мистецьких, спортивних та меморіальних заходів.

Працівниками і аматорами будинків культури громади проведено концерти, покладання квітів до меморіалів загиблим воїнам, мітинги. Традиційною стала польова кухня із «солдатською кашею» та «фронтовими сто грам».

Чкаловською сільською радою 31 особі з числа ветеранів, солдатських вдів, репресованих та дітей війни, вручено продуктові набори.

В с. Мусіївка  старостинськими округами сіл Гоголівка та Зелений Гай організовано мітинг та покладання квітів до меморіалу загиблим воїнам та до пам’ятника танкісту Панову.

Традиційно цей захід щороку відвідує син загиблого воїна І. Ілющенка, який похований в братській могилі на території села.

Особливу подяку хочеться висловити депутату Чкаловської сільської ради В.Заторському, який організував справжнє свято для своїх односельців та гостей села, на заваді якому не стала навіть погана погода.

З 2 по 10 травня 2019 року в закладах освіти громади пройшов Тиждень, присвячений Дню пам'яті та примирення, Дню перемоги. Протягом цього часу здобувачі освіти та вихованці закладів дошкільної освіти виготовляли для себе та членів своєї родини квітки маку – символу перемоги. В закладах освіти Чкаловської ОТГ  оформлено інформаційні стенди  «Пам'ять серця…», працювали тематичні виставки «Шана – за подвиг, дяка – за мир». За участю школярів 10-11 класів  Чкаловської ЗОШ проведено учнівську конференцію «Внесок українського народу у перемогу над нацизмом». Проведено виховні години за єдиною темою «Ніхто не забутий, ніщо не забуте». Учні та вчителі ЗЗСО взяли активну участь у святкових концертах учасників художньої самодіяльності сільських будинків культури.

Старшокласниками проведено трудові десанти на могилах загиблих воїнів та організовано почесну варту на місці поховання визволителів сіл.

Мешканці, трудові колективи, депутатський корпус та апарат Чкаловської сільської ради продемонстрували єдність та активну життєву позицію в організації та відзначенні заходів, присвячених Дню пам?яті та примирення  та Дню Перемоги у Другій Світовій війні, що свідчить про те, що ми дійсно єдина громада та єдина команда!

Відділ освіти, молоді, спорту, культури та туризму Чкаловської сільської ради« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора