Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

Якщо отримали спадок: дізнайтесь про особливості оподаткування

Дата: 25.04.2019 16:59
Кількість переглядів: 628

Фото без опису

За нульовою ставкою податку надоходи фізичних осіб оподатковуються:

- об'єкти спадщини, щоуспадковуються членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступенівспоріднення;

- вартість власності у виглядіоб’єктів рухомого та нерухомого майна, готівки або коштів,  що успадковуються особою, яка є інвалідом Iгрупи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківськогопіклування, та вартість власності у вигляді об’єктів рухомого та нерухомогомайна, що успадковуються дитиною-інвалідом;

- грошові заощадження, поміщенідо 02.01.92р. в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, щодіяли на території України, а також у державні цінні папери (облігаціїДержавної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньоївиграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов'язання СРСР,сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України,поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом1992 - 1994 років, погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-якимспадкоємцем.

Отже, у разі отримання спадщинивід члена сім’ї першого та другого ступенів споріднення, то вартістьуспадкованої власності оподатковується за нульовою ставкою податку надоходи фізичних осіб.

Членами сім’ї фізичної особипершого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, утому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення– її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька,онуки.

Фізична особа, яка отримуєспадщину від інших осіб, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другогоступенів споріднення (рідного дядька, тітки, знайомих) сплачує податок надоходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості успадкованого.

Ставка 18% застосовується:

- для будь-якого об’єктаспадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, табудь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом відспадкодавця-резидента (навіть, якщо такий нерезидент вважається членом сім’ї першого та другого ступенів споріднення).

Крім податку на доходи фізичнихосіб платники повинні сплатити військовий збір, який складає 1,5% від вартості успадкованого майна. Виключення мають особи, які отримали спадщину, яка оподатковується за нульовою ставкою податку.

Відповідальними за сплату податкуна доходи фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Зазначена норма передбачена п.174.2 ст. 174 Податкового кодексу України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора