Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

Поточний розрахунковий рахунок фізичної особи не може використовуватись для операцій із здійснення підприємницької діяльності

Дата: 19.04.2019 16:42
Кількість переглядів: 561

Фото без опису

Фізичні особи мають право відкривати рахунки дляздійснення підприємницької, незалежної професійної діяльності та для власнихпотреб.

Особа, яка відкриває рахунок фізичній особі(власник рахунку/представник власника рахунку/особа, яка відкриває рахунок накористь третьої особи), зобов’язана письмово повідомити банк про наявність абовідсутність у власника рахунку статусу підприємця або особи, яка провадитьнезалежну професійну діяльність.

Забороняється використовувати поточні рахункифізичних осіб для проведення операцій, пов’язаних із здійсненнямпідприємницької та незалежної професійної діяльності.

За поточними рахунками в національній валютіфізичних осіб – резидентів здійснюються всі види розрахунково-касових операційвідповідно до умов договору та вимог законодавства України, які не пов’язані ізздійсненням підприємницької діяльності.

Отже, фізична особа – підприємець не можевикористовувати поточний розрахунковий рахунок, відкритий на фізичну особу, дляпроведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької діяльності.

Зазначена норма передбачена п. 1.3, п. 1.14 глави1, п. 7.7, п. 7.8  глави 7 «Інструкціїпро порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній таіноземних валютах», затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.2003 № 492.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора