Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

Фізична особа протягом звітного року продала один легковий автомобіль. Чи подається деклараціяпро майновий стан і доходи?

Дата: 27.03.2019 15:22
Кількість переглядів: 531

Фото без опису

Податкова декларація про майновий стан і доходи в обов’язковому порядкуподається у разі  отримання, зокрема,доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які незареєстровані як суб’єкти господарювання та самозайняті особи).

Податкова декларація про майновий стан і доходи для громадян, які згідно зПодатковим кодексом зобов’язані подавати податкову декларацію, подається утермін до 2 травня 2019 року.

Дохід фізичної особи - платника податку від продажу (обміну) об’єктарухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується податком надоходи фізичних осіб за ставкою 5%.

При цьому, як виняток, дохід, отриманий платником податку від продажу(обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майнау вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягаєоподаткуванню.

Отже, якщо фізична особа отримала дохід від продажу (обміну) протягомзвітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляділегкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, то такий дохід неоподатковується.

Як наслідок, у фізичної особи не виникає обов’язку щодо сплати податку надоходи фізичних осіб.

Подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у такому випадку непотрібно.

Зазначена норма визначена  п. 173.1,173.2 ст. 173 Податкового кодексу України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора