Чкаловська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

Отримали іноземний дохід – подайте податковудекларацію про майновий стан і доходи

Дата: 17.01.2019 15:37
Кількість переглядів: 509

Фото без опису

З 1 січня 2019 року розпочалася кампанія декларуваннядоходів, отриманих  фізичними особами у2018 році.

Під час кампанії декларування податкові декларації промайновий стан і доходи подають громадяни, які зобов’язані декларувати своїдоходи, а також особи, які мають право добровільно подати декларацію длязастосування права на податкову знижку.

Фізичні особи - резиденти, які отримують доходи як зджерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, є платниками податку надоходи фізичних осіб. 

У разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуванихдоходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річногооподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов'язаний податирічну податкову декларацію з оподаткуванням такої суми за ставкою 18%.

Також зазначений дохід є об'єктом оподаткуваннявійськовим збором за ставкою 1,5%.

Отже, платник податку, що отримує іноземні доходи,зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваногодоходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року,а також сплатити податок (військовий збір) з таких доходів.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подаєтьсяза формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 N 859 (у редакції від  06.06.2017 N 556) до 1 травня 2019 року.

При цьому, згідно з нормами міжнародних договорів, згодана обов'язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку можезменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених закордоном.

Сума такого зменшення визначається у річній податковійдекларації.

Для отримання права на зарахування податків та зборів,сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державногооргану країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справлятитакий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базута/або об'єкт оподаткування.

Така довідка підлягає легалізації у відповідній країні,відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше непередбачено чинними міжнародними договорами України.

Зазначена норма передбачена п.13.5 ст. 13, пп. 162.1.1ст. 162, п.п 170.11.1, п.п. 170.11.2  ст.170, пп. 1.2 п. 16 1 пп. 10 розд. XX Податкового кодексу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора